"limon" ile Etiketlenen Konular

Kış mevsiminde olduğumuz şu günlerde havaların iklim değişikliği nedeniyle bir ısınıp bir soğuması birçok hastalığın kapısını aralıyor. Ege Üniversitesi Hastanesi Mediko Sosyal İç Hastalıkları Bölümü’nden Uzman Dr. Berna Gürsel gereksiz ilaç kullanımının tehlikeli sonuçlar doğuracağını, kolay atlatılabilecek hastalıkların dinlenerek ve doğal yiyecekler tüketilerek geçirmenin mümkün olduğunu belirtti. (daha&helliip;)
Aslında nane limon kaynatmak çok basit olmasına rağmen neyi ne kadar kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız işte tarifi; Bir cezveye 1 su bardağı su konduktan sonra içine 1 limonun çeyreği kesilip, kabuklu olarak atılır. 1 tatlı kaşığı nane ilave edilip kaynatılır. 10 dakika süreyle dinlenmeye bırakılır. Geçmiş olsun...
Limonlu Pilav için gerekli malzemeler: 150gr. pirinç 100 gr. ton balığı 1 adet limon limon kabuğu 1 adet çarliston biber 2 çay kaşığı zeytinyağı Limonlu Pilav hazırlanışı: Pirinçleri haşlayın. Bu sırada ince kıyılmış çarliston biber, limon suyu ve zeytinyağını iyice karıştırın. Pirinçleri süzün ve servis için kullanacağınız tabağa koyun. Üzerine ton balığı ve limon suyunu ekleyin ve iyice karıştırın. Pilavınızın üzerine limon kabuğu rendesi yapın. Afiyet olsun!