"makarna tarifleri" ile Etiketlenen Konular

Peynirli Makarna için gerekli malzemeler: 1 paket makarna (500 g) 2 çorba kaşığı tereyağı 100 g peynir 8-10 dal maydanoz 1 tatlı kaşığı tuz Peynirli Makarna yapılışı: 1- Tencereye 600 ml su, yağ ve tuz konup kaynatılır. 2- Kaynayan tuzlu suya, makarna aktarılır ve yüksek ateşte suyunu çekinceye kadar pişirilir. 3- Peynir rendelenir. 4- Rendelenmiş peynir makarnanın üzerine dökülür ve üzeri maydanoz ile süslenerek servise hazır hale getirilir.
Sosisli Makarna için gerekli malzemeler: 1 paket makarna (500 g) 2 çorba kaşığı tereyağı 1 tatlı kaşığı tuz 1 adet kesme şeker Sos için: 4 adet orta boy domates 1 adet orta boy soğan 7 adet sosis 1 çay kaşığı tuz 2 diş sarımsak (isteğe bağlı) (daha&helliip;)
Peynirli Fırın Makarna için gerekli malzemeler: 1 paket çubuk makarna (500 g) 14 su bardağı su 1 çorba kaşığı tuz 3 çorba kaşığı zeytinyağı Süslemek için: 5 yumurta 2 çorba kaşığı margarin 1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri 2 su bardağı süt ½ çay kaşığı Hindistan cevizi tuz ve karabiber (daha&helliip;)
Kıymalı Fırın Makarna için gerekli malzemeler: 1 paket çubuk makarna (500 g) 14 su bardağı su 1 çorba kaşığı tuz 3 çorba kaşığı zeytinyağı Süslemek için: 1 çay bardağı rendelenmiş kaşar peyniri 250 g kıyma 3 yumurta 1 adet orta boy soğan 3.5 çorba kaşığı margarin 2 su bardağı süt tuz ve karabiber (daha&helliip;)
Ton Balıklı Makarna için gerekli malzemeler: 1 kutu ton balığı 1 paket fiyonk ya da burgu makarna 2 çorba kaşığı mayonez 1 çorba kaşığı zeytinyağı 10 adet kornişon turşu 1 çorba kaşığı margarin 1 çorba kaşığı kapari ve tuz (daha&helliip;)
Ton Balıklı Spagetti için gerekli malzemeler: 1 paket spagetti makarna 2 diş sarımsak (ezilmiş) 3 adet orta boy domates (doğranmış) 1 büyük kutu ton balığı 4 adet zeytin(doğranmış) tuz ve karabiber Ton Balıklı Spagetti hazırlanışı: Spagetti makarna  az tuzlu suda haşlanır, fazla suyu süzülür ve sıcak tutulur. Domates ve sarımsak tencereye konur ve kaynatılır. Kaynadıkyan sonra ağzı kapalı olarak 2-3 dakika daha pişirilir. Ton balığı, zeytin ve makarna...
Şef'in Makarnası malzemeler; Tercihe bağlı olan makarna sarımsak 5 bardak su rendelenmiş kaşar peyniri fesleğen krema ve tuz Şef'in Makarnası yapılışı; Makarnalar 15 dakika kaynatıldıktan sonra bir kaşık tereyağında sarımsaklar 1 dakika pişirilir. Üstüne önce krema ardından makarnalar eklenir. 2 dakika süreyle fesleğen ve tuz ile karıştırılır.Üzerine kaşar peyniri ilave edilir. Sıcak servis yapılır.
Tereyağlı Domatesli Makarna için gerekli malzemeler: 250 g burgu veya düdük makarna 6-7 adet domates 2 çorba kaşığı tereyağı 2 çay kaşığı şeker (isteğe göre daha az veya daha çok ilave edilebilir) 1 çimdik kuru ya da taze dilimlenmiş fesleğen tuz, karabiber (daha&helliip;)