Gribe karşı limon mucizesi

  • Mutfak
  • 17 Ocak 2013
  • 2.335 kez incelendi.
Gribe karşı limon mucizesi
ipucu.org soru-cevap

Kış mevsiminde olduğumuz şu günlerde havaların iklim değişikliği nedeniyle bir ısınıp bir soğuması birçok hastalığın kapısını aralıyor.

Ege Üniversitesi Hastanesi Mediko Sosyal İç Hastalıkları Bölümü’nden Uzman Dr. Berna Gürsel gereksiz ilaç kullanımının tehlikeli sonuçlar doğuracağını, kolay atlatılabilecek hastalıkların dinlenerek ve doğal yiyecekler tüketilerek geçirmenin mümkün olduğunu belirtti.

Grip ve soğuk algınlığı için bir limonun suyu ile bir tatlı kaşığı balı bir su bardak ılık su ile karıştırarak içme tavsiyesinde bulunan Dr. Gürsel, “Turunçgiller ailesine mensup olan limon, iyi bir c vitamini deposudur. Bunun yanında, a, b1, b2, b3 vitaminlerini de bol miktarda içerisinde barındırır. Limon ayrıca damar sertliği ve enfeksiyonlarına karşı koruyucudur ve kan dolaşımını da düzenler. Sabahları aç karına yarım bardak suyla karıştırılarak içilen limon suyu, aşırı asitlerin tahriş ettiği mide mukozasını yatıştırır. Tuzlu su ile karıştırılıp içilirse karaciğeri, sindirimini ve kalp atışlarını düzenler. Ancak yüksek tansiyon hastalarının uygulaması sakıncalı olabileceğinden, kullanmamaları uygun olur” diye konuştu.
İZMİR (Ege Ajans)

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz