Hamsinin Fast-Food hali

Hamsinin Fast-Food hali

“Hamsi Finger” 1500 proje arasında TÜSİAD tarafından düzenlenen “Bu Gençlikte İş Var” yarışmasında ikinci seçildi

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Gürkan Gediz(25), “Hamsi Finger” Projesiyle TÜSİAD‘ın düzenlediği yarışmada 2. Oldu.

TÜSİAD’ın düzenlediği ve 1500’e yakın proje arasında ilk 10’a giren Hamsi Finger projesi, finalden de yüzünün akıyla çıkarak ikinci oldu. Hamsi Finger, lezzeti ve diğer fast-food ürünlerinden daha sağlıklı olması yönüyle ülkemizdeki fast-food sektöründe çığır açması muhtemel olan bir proje niteliğinde. Ege Üniversitesi Rektörlüğü ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nin destek verdiği proje hakkında bilgi veren Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Zafer Tosunoğlu: “Bu başarıya imza atan öğrencimiz Gürkan Gediz’i kutluyorum. Ayrıca bu başarı sadece fakültemizin değil Ege Üniversitesi’nin başarısıdır” dedi.

Proje’nin mucit’i Gürkan Gediz ise şunları söyledi: “Bu fikir bende oluştuktan sonra Bir Fikrim Var yarışmasına katılmaya karar verdim. Ve yarışmada jüri tarafından birinci seçildim. Daha sonra TÜSİAD’ın düzenlediği proje yarışmasında finale çıktım ve finalde projem ikinci seçildi. Adımızı bu şekilde duyurduk. Dünyada fast-food sektörünün genişliği ve ülkemizde de bu ürünlerin aşırı derecede tüketilmesi, hamsinin ise çok kolay bulunan ve sağlıklı bir ürün olması nedeniyle böyle bir proje yapmaya karar verdim. Hem sağlıklı olması hem de ülkemizin ortak damak tadı olması açısından hamsi’yi seçtik. Önümüzdeki süreçte ise yelpazeyi daha da genişleteceğiz. Hamsi Finger, katkısız ve sağlıklı olması açısından çok beğenildi. Kolay temizlenebilen ve küçük olması da bizim açımızdan tercih edilme sebebi oldu. Hamsi Finger Projesi adı duyulduktan sonra 50 farklı yerden ürünle ilgili bize teklif geldi. Bu da bizi çok mutlu ediyor.” diye konuştu.

Etiketler: , ,
Yorum Yaz