Neden Deniz Tuzu Tercih Edilmeli?

  • Güncel
  • 2 Kasım 2016
  • 889 kez incelendi.
Neden Deniz Tuzu Tercih Edilmeli?
ipucu.org soru-cevap

Deniz tuzu mineral zengini olması nedeniyle vücut sağlığı açısından oldukça önemlidir. Vücutta hücre yenilenmesinde ve kana oksijen geçişinin sağlanmasında etkili olan deniz tuzu, erken yaşlanmayı da önlüyor. Bir diğer önemli faydası da bağışıklık sistemini güçlendirmesi. Deniz tuzu soğuk algınlığı, ateş, alerjiler ve diğer bağışıklık sistemi bozuklukları ile mücadele edebilmek için kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahip olmak konusunda oldukça etkili.

Besinlerdeki yararlı maddelerin vücuda alınmasını kolaylaştıran deniz tuzu, kalp sağlığı açısından da önemli. Tuz su ile alındığında sodyum ve magnezyum içeriği sayesinde yüksek kolesterol seviyelerinin ve yüksek tansiyonun azaltılmasına yardımcı olur, düzensiz kalp atışlarını düzenler. Böylelikle deniz tuzu damar tıkanıklığı, kalp krizi ve felci önlemeye yardımcı olur. Deniz tuzu stres ile daha iyi mücadele etmek konusunda da önemli bir yere sahip. Vücut içerisindeki serotonin, melatonin ve triptamin hormonlarının korunmasına yardım eder.

Deniz tuzu nerede üretilir ve deniz tuzu nereden alınır merak ediyorsanız, sınırsız miktarda ve en taze tuz kaynağı olan deniz tuzu üretimi sadece Binbir Gıda tarafından yapılıyor. Binbir Gıda deniz tuzu üretimini İzmir Çamaltı Tuzlası ve Balıkesir Ayvalık Tuzlası’nda gerçekleştirmekte.

Deniz tuzunun faydalarının çok fazla olması hem yemeklerde hem de kişisel bakımında kullanılmasını sağlıyor. Deniz tuzu banyosu kuru ve kaşıntılı ciltlerin rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca egzama ve sedef gibi ciddi hastalıklara da iyi gelmektedir. Banyo yaparken kullanıldığında cilt gözeneklerini doğal bir biçimde açar ve ciltteki dolaşımı arttırır. Deniz tuzu bir tasa konulduktan sonra, içine daldırılan ıslak fırça ya da süngerle selülitli bölgeler fırçalanarak selülitlerin görünümünü azaltılabilir. Saçların güçlenmesi için de deniz tuzu kullanılabilir. Islatılan saç kökleri deniz tuzu ile ovulduğunda, ölü deri hücrelerinin yok edilmesini sağlanır.

Tuzlaların bulunduğu alanlardaki ekosistemin ve biyolojik çeşitliliğin devamlılığı açısından büyük önem taşıyan tuz üretimini müşterilerinin beklentileri doğrultusunda gerçekleştiren Binbir Gıda, ülkemizin kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirmeyi esas alıyor. Hem sanayide ve karayollarında kullanılan ham deniz tuzu, hem de sofralarımızda kullanılan ve denizdeki tüm yararlı mineralleri içeren % 100 deniz tuzu satın almak için www.binbirgida.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz