“Tatlıses” Geleneksel Lezzetleri Dondurdu

  • Mutfak
  • 31 Aralık 2012
  • 2.417 kez incelendi.
“Tatlıses” Geleneksel Lezzetleri Dondurdu
ipucu.org soru-cevap

Kadınların iş yaşamında etkin rol oynamaya başlaması, dünyada olduğu gibi ülkemizde de dondurulmuş gıdaların tüketimini her geçen gün arttırıyor. Bu gerçeği göz ardı etmeyen Tatlıses, dondurulmuş lahmacun, içliköfte ve künefe çeşitleriyle geleneksel lezzetleri mutfaklarla buluşturuyor. Tatlıses’in ürettiği dondurulmuş gıdalar, marketlerde ve Tatlıses şubelerinde satışa sunuluyor. Aynı zamanda otel, restoran ve tatil köylerine de özel ürün olarak gönderim yapılıyor.

Tatlıses Lahmacun2011 yılında dondurulmuş gıda sektörüne giren Tatlıses, ürünlerinde kesinlikle soya maddesi kullanmıyor. Gıda mühendisleri denetiminde üretilen ve yüzde yüz kırmızı etten imal edilen Tatlıses dondurulmuş gıda grubu, aynı zamanda hiçbir koruyucu madde de içermiyor. …

İçli KöfteGelişmiş dağıtım ağı ile Tatlıses, aylık toplam 25 bin adet içli köfte, 20 bin adet lahmacun ve 6 bin adet künefe satışı yapıyor. Tatlıses dondurulmuş gıdalara Migros, Metro ve Real gibi büyük marketlerde ve Tatlıses şubelerinde ulaşmak mümkün.

Dondurulmuş Gıdada Ayda 90 Bin TL Ciro…

Tatlıses Gıda Genel Koordinatörü Özlem Yetiş:  “Hızlı şehirleşme ve sanayileşme, yemek hazırlamaya ayrılan zamanın kısalması, kişisel gelir seviyesindeki artış ve kadınların da iş yaşamında aktif rol oynamaya başlaması ile günümüz toplumunda dondurulmuş gıdaların yaygınlaşmasını arttırdı. Bu doğrultuda 2011 yılında dondurulmuş gıda sektörüne girmeye karar verdik. Daha önce sadece restoranlarda ulaşılabilen lahmacun, içli köfte ve künefeyi tüketicinin mutfağında görmek bizim için farklı bir girişim oldu. 2012 itibari ile ayda 90 bin TL ciro yaptığımız bu alanda, 2013 yılı için ciromuzu 150 bin TL ye ulaştırmayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz